img

Tematy do dyskusji w ESL, które pomogą Ci w rozwoju konwersacji

Czy zdarza Ci się czuć niezręcznie podczas rozmowy? Nie jesteś sam - prawie każdy z nas, rozmawiając z kimś nowym, czuje się poza swoją strefą komfortu. Jest to jeszcze trudniejsze, gdy uczysz się angielskiego jako drugiego języka! Oprócz ogólnego dyskomfortu związanego z byciem towarzyskim, język angielski jest również pełen niuansów, slangi jeśli jeszcze nie zetknąłeś się z polem minowym, jakim jest podwójny przeczący, wkrótce się z nim zapoznasz! Nie da się ukryć, że jest to trudny język do nauki, ale tak naprawdę jedynym sposobem na opanowanie go jest odbycie tysięcy rozmów z native speakerami.

Jeśli prowadziłeś już kilka rozmów w języku angielskim, wiesz, że osoba, z którą rozmawiasz, prawdopodobnie bardzo szybko nudzi się podstawami: kim jesteś, skąd pochodzisz, jaki jest Twój ulubiony kolor. Jest też bardzo mało prawdopodobne, że powtarzając w kółko te podręcznikowe konwersacje, nauczysz się czegoś szczególnie użytecznego lub interesującego. Spójrzmy prawdzie w oczy, już je opanowałeś, więc czas przejść do czegoś bardziej zabawnego.

Zapoznaj się z listą 5 tematów, które przygotowaliśmy dla Ciebie. Prawdopodobnie będą one znajome, ale zawierają być może inne podejście do rozmów, które pomoże Ci rozbudować nie tylko wewnętrzną bibliotekę składni i słownictwa, ale także pewność siebie.

Pamiętaj, zadawaj pytania, gdy nie jesteś pewien - dlaczego ktoś powiedział coś w określony sposób? Czy to zdanie to nowy element zachwycającego slangu, który możesz dodać do swojego zestawu narzędzi? Bądź otwarty, baw się, a może się okazać, że otworzysz drzwi językowe, o których istnieniu nie miałeś pojęcia.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

Rozpocznij rozmowę, aby się przedstawić

Przedstawianie się w języku angielskim na najbardziej podstawowym poziomie jest zazwyczaj czymś, co jest omawiane na samym początku każdego szkolenia językowego. Znane jest mówienie ludziom, jak się nazywasz, skąd pochodzisz itp. Ale równie ważne jest zrozumienie, że nie zawsze jest to najskuteczniejszy sposób na rozpoczęcie rozmowy wstępnej.

Ale równie ważne jest zrozumienie, że nie zawsze jest to najskuteczniejszy sposób na rozpoczęcie rozmowy wstępnej.

Powiedz im, że mają na sobie coś fajnego! Możesz przełamać lody, zamieniając rozmowę wstępną w swobodny temat do rozmowy - spróbuj skomplementować wybór stylu lub zapytać, gdzie go kupili? Jeśli ktoś ma na sobie kapelusz, który wygląda na ręcznie robiony, możesz rozpocząć rozmowę wstępną, mówiąc mu o tym i podając przykład, w którym Ty też kiedyś zrobiłeś coś podobnego. Może miałeś krewnego, który sam szył wszystkie swoje ubrania!

Aby przygotować się do nowego podejścia do przedstawiania się, poznaj nowe słownictwo, które pomoże Ci opisać wygląd, ubrania, a nawet komplementy!

Kluczem do tego jest zaskoczenie partnera - bardzo niewiele naturalnych, przyjaznych przedstawień zaczyna się od słów "tak się nazywam i stąd pochodzę". Jest to świetny sposób na nawiązanie nowych znajomości i pozytywne rozpoczęcie rozmowy.

Porozmawiaj o tym, co się wydarzyło w weekend

Większość tematów rozmów o hobby jest Ci już dobrze znana. Jednak bardzo podstawowe podejście polegające na pytaniu o hobby może prowadzić do dość nudnej rozmowy. Faktem jest, że w prawdziwym świecie ludzie nie rozmawiają ze sobą w ten sposób.

Zacznij opowiadać ciekawe historie. Bardziej naturalnym i przyjaznym podejściem jest rozmowa o tym, co robiliście w ostatni weekend i jakie są plany na nadchodzący weekend.

Jest to bardziej efektywne podejście - szczególnie jako temat grupowy dla dorosłych - ponieważ rozmowa o weekendzie może przybrać formę zbliżoną do opowiadania historii. Twoi rozmówcy zaczną opowiadać o zajęciach, których się podjęli, a to da Ci możliwość zareagowania na elementy ich opowieści. Czy robili coś, co i Tobie sprawia przyjemność? Czy robili coś, o czym nigdy wcześniej nie słyszałeś i o czym chciałbyś się dowiedzieć więcej?

Podejdź do tematu rozmowy osobiście! Przygotuj się, szukając opisów scenariuszy i zajęć.

Pamiętaj, że rozmowa to ulica dwukierunkowa, równowaga polegająca na dawaniu czegoś od siebie i zapraszaniu do niej partnera. Zaangażuj się więc, zbadaj, co wydarzyło się w weekend - zwłaszcza jeśli miało miejsce coś dziwnego lub wyjątkowego!

Zobacz artykuł "Nazwy hobby w języku angielskim: What's Yours?" i poznaj język, którego należy używać, opisując swoje ulubione zajęcia. Naucz się języka szybciej dzięki Preply!

Emocjonalna rozmowa o zwierzętach domowych

Zwierzęta domowe są doskonałym źródłem tematów do rozmów z dorosłymi. Trzeba jednak być przygotowanym na to, by wyjść poza podstawy, takie jak rodzaj zwierzęcia czy jego imię.

Kluczem do uzyskania jak największej korzyści z tego tematu do rozmowy z dorosłymi jest umiejętność pokazania, że jesteś ciekawy. Nie pytaj tylko o imię zwierzęcia, ale dowiedz się, dlaczego wybrało właśnie to imię. Czy masz lub miałeś kiedyś zwierzaka, który robił dziwne rzeczy? Jakie historie mogą Ci opowiedzieć o wyjątkowej osobowości swojego pupila? Poznaj ich futrzanego przyjaciela!

[subscription_form]

Powodem, dla którego zwierzęta domowe są tak dobrym tematem w nauczaniu języka angielskiego dla dorosłych, jest to, że kiedy ludzie mówią o swoich zwierzętach, prawdopodobnie mówią o czymś bardzo osobistym dla nich i będą mieli bardzo czułe myśli i uczucia w stosunku do swoich zwierząt. Jest to okazja do zrozumienia zakresu języka emocjonalnego, jakim posługują się ludzie. Rozmawiając na ten temat, nie rozmawiasz tylko o zwierzętach - uczysz się o wspomnieniach, rodzinie i miłości.

Pamiętaj - popkultura przekracza granice

Popkultura to coś, co łączy większość z nas i może być nie tylko źródłem zabawnej rozmowy, ale także lekkiej dyskusji. Przekonasz się również, że popkultura jest niezwykle zróżnicowana nie tylko między narodami, ale także między mniejszymi społecznościami - prawdopodobnie dowiesz się więc o czymś, co jest charakterystyczne dla kręgu towarzyskiego Twojego rozmówcy.

Jaki jest Twój ulubiony film i co w nim uwielbiasz? Jaki mem internetowy zawsze Cię śmieszy, a od oglądania jakiego masz już dość? Jakie programy telewizyjne ostatnio oboje oglądaliście i co sprawiło, że w ogóle się od nich uzależniliście? Twoja strona tutor będzie w stanie pomóc Ci znaleźć nowe słownictwo, którego możesz użyć w tych rozmowach.

Pamiętaj, że choć jest to zabawny, niezobowiązujący temat rozmowy, może on również pomóc w prowadzeniu innych rozmów. Rozmowa o ulubionych muzykach może prowadzić do rozmowy o tym, czy grają na instrumentach muzycznych itp. Po prostu baw się tym i zobacz, dokąd to prowadzi.

Zobacz artykuł "Porozmawiajmy o filmach po angielsku", aby poszerzyć swoje słownictwo z zakresu popkultury. Naucz się języka szybciej dzięki Preply!

Podejdź do podróży jak odkrywca

Podjąłeś krok w poszukiwaniu tematów do rozmów ESL dla dorosłych, więc warto pamiętać, że możesz być osobą w grupie dyskusyjnej z największym doświadczeniem międzynarodowym. W rezultacie, prawdopodobnie będziesz miał kilka interesujących spostrzeżeń, które możesz dodać do tego konkretnego tematu rozmowy.

Podejdź do tego tematu z entuzjazmem! Nie pytaj po prostu, gdzie ostatnio byli na wakacjach, zapytaj partnera lub partnerów, jakie kraje zwiedzili? Gdzie są ich ulubione zabytki - czy odwiedzili już taki, który Ty bardzo chciałbyś zobaczyć? Co jest najbardziej fascynujące w krajach, które odwiedziliście, a nawet w waszym kraju. Jacy są tamtejsi ludzie? Możecie nawet opowiedzieć o rodzinnych wakacjach, na które wyjeżdżaliście w dzieciństwie.

Zanurzcie się w nowych rozmowach

Wykorzystajcie te tematy jako punkt wyjścia. Zapamiętaj je, przygotuj się, szukając słownictwa, które może ci się przydać w tych rozmowach, lub przedyskutuj je przez Skype'a z partnerem do nauki języka lub korepetytorem. korepetytorem. Pamiętaj, że twoim celem jest przede wszystkim przyczynienie się do interesującej, zróżnicowanej rozmowy - twój partner naprawdę doceni różne obszary, w których ty, jako osoba niebędąca rodzimym użytkownikiem języka, masz odwagę spróbować swoich sił, a ty zanurzysz się w języku angielskim w sposób, który pomoże ci w skutecznym rozwoju.

Marcin Jaworski

Redakcja vincecarter.pl

Zobacz również