img

5 Najbardziej przydatnych języków do nauki

Dlaczego ważna jest znajomość więcej niż jednego języka? Świat jeszcze nigdy nie był tak połączony jak obecnie. Globalizacja i szybki rozwój technologii sprawiają, że ludzie na całym świecie łączą się, nawiązują kontakty i współpracują na odległość częściej niż kiedykolwiek wcześniej.

Pojawienie się wideokonferencji umożliwiło elastyczność komunikacji i postawiło wyższe wymagania wobec ludzi biznesu, od których oczekuje się, że będą posługiwać się wspólnym językiem ze swoimi partnerami. W swoim trzecim AMA (Ask Me Anything) w serwisie Reddit, Bill Gates wyznał: "Czuję się dość głupio, że nie znam żadnych języków obcych. Chciałbym znać francuski, arabski lub chiński".

Od pracy w sieci po podróżowanie, współczesny świat zmusza nas do biegłego posługiwania się różnymi językami. Dlatego większość uczniów w UE uczy się co najmniej jednego języka obcego. języka obcego oprócz swojego języka ojczystego. Myślisz, że nie masz czasu i pieniędzy na naukę języków obcych? Na szczęście istnieje wiele przydatnych usług, z których możesz dziś skorzystać, aby doskonalić swoje umiejętności językowe z własnego domu.

Preply to platforma edukacyjna, która ma na celu pomóc w znalezieniu wykwalifikowanego korepetytora i uczyć się online za pomocą przyjaznego dla użytkownika czat wideo za rozsądną cenę. Wystarczy wybrać idealny czas na pierwszą lekcję jeden na jedena otrzymasz spersonalizowany plan nauki, który pozwoli Ci skupić się na umiejętnościach, których potrzebujesz.

Znajdź mojego korepetytora teraz

Korzyści z nauki drugiego języka dla pracy

Na całym świecie istnieje ponad 7000 języków. Ale jak wybrać język najbardziej przydatny w XXI wieku? Istnieje szereg czynników, które mogą wpłynąć na Twój wybór. Jednak w podjęciu ostatecznej decyzji mogą pomóc indywidualne preferencje i możliwości zawodowe.

Dobra znajomość języków obcych jest bardzo korzystna, jeśli chodzi o znalezienie pracy za granicą. Według portalu New American Economyzapotrzebowanie na języki obce stale rośnie w różnych dziedzinach, takich jak opieka zdrowotna, finanse, technologie informacyjne itp. Dlatego też wybór języka powinien zależeć od branży i rynków, na które firma kieruje swoją ofertę. Na przykład mandaryński, angielskihiszpański i niemiecki są głównymi filarami komunikacji w każdym międzynarodowym biznesie.

Znajomość drugiego języka może zwiększyć Twoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy w niemal każdej dziedzinie. Porozmawiajmy więc o 5 najbardziej opłacalnych języków, których warto się nauczyć jeśli chcesz odnieść sukces zawodowy.

5 najlepszych języków obcych, których warto się uczyć, aby zdobyć pracę

Chiński mandaryński

Chcesz mówić w języku, którego codziennie używa ponad miliard ludzi? Zdecyduj się na mandaryński! Jest on nie tylko najczęściej używanym językiem na świecie, ale także językiem urzędowym Chin, jednego z najbardziej wpływowych ośrodków gospodarczych na świecie. Każdego roku towary wyprodukowane w Chinach są sprzedawane na całym świecie i przynoszą biliony dolarów do gospodarki danego kraju.

Co więcej, jest on jednym z sześciu oficjalnych języków Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). American Express nazwał mandaryński chiński jednym z najważniejszych języków, które należy znać, aby znalezienia pracy w obcym kraju lub prowadzenia interesów za granicą. Tak więc biegła znajomość chińskiego może otworzyć drzwi do nowych możliwości kariery.

Hiszpański

Wybierasz się do Stanów Zjednoczonych? Czy wiesz, że Twój angielski może być niewystarczający, aby porozumieć się ze wszystkimi? Obecnie 30% ludności USA to osoby pochodzenia latynoskiego. Poza Stanami Zjednoczonymi, hiszpański jest powszechnie używany w Ameryce Południowej, Europie i Afryce, a także jako język urzędowy w Kolumbii, Hiszpanii, Gwinei Równikowej i innych krajach.

Ponad 570 milionów rodzimych użytkowników języka hiszpańskiego sprawia, że jest on drugim najczęściej używanym językiem na świecie. Tak więc, niezależnie od tego, czy chcesz zostać prawnikiem międzynarodowym, przewodnikiem turystycznym, czy też wybrać jakąkolwiek inną karierę związaną z językamiz pewnością znajdziesz okazję do wykorzystania swojej znajomości hiszpańskiego.

Czy wiesz, że istnieją setki ofert pracy w języku angielskim które możesz zdobyć dzięki dobrej znajomości języka? Zacznij ćwiczyć już dziś! Sprawdź nasz najnowszy artykuł "Język biznesu: 4 sposoby na to, by brzmieć jak profesjonalista w języku angielskim."

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online już teraz
  • 1456 recenzji, "Doskonały"

Arabski

Arabski, jako jeden z czwartych najczęściej używanych języków na świecie, cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest to język narodowy ponad 20 krajów, więc jest wiele miejsc, gdzie można znaleźć pracę, jeśli masz umiejętności w zakresie języka arabskiego.

Poza tym, został on nazwany jednym z kluczowych języków dla bezpieczeństwa narodowego USA. Jeśli masz już jakieś doświadczenie z tym językiem, możesz ubiegać się o Program Stypendiów Języka Krytycznego (CLS) a nawet rozpocząć karierę w sektorze rządowym.

Nie jest tajemnicą, że świat arabski szybko staje się bogatą potęgą gospodarczą. Dlatego też w tym regionie regularnie pojawiają się nowe możliwości rozwoju kariery.

[subscription_form]

Niemcy

Niemcy są silne gospodarczo. Według CNN Moneykraj ten ma czwartą co do wielkości gospodarkę na świecie. Język urzędowy Niemiec jest 13. najczęściej używanym językiem na świecie, a jego rodzimymi użytkownikami jest ponad 105 milionów osób.

Niemiecki jest również językiem urzędowym w innych bogatych krajach europejskich, takich jak Austria, Szwajcaria i Belgia. Stwarza to ekscytujące możliwości kariery dla tych, którzy nauczą się niemieckiego i chcą prowadzić interesy lub rozpocząć karierę zawodową w Europie. Poza tym, nie jest problemem znalezienie pracy w Niemczech z dobrą znajomością języka angielskiego w mowie i piśmie.

Francuski

Jeśli chodzi o liczbę rodzimych użytkowników języka, francuski zajmuje dopiero 14 miejsce na liście. Z drugiej strony, liczba osób posługujących się językiem francuskim niebędących rodzimymi użytkownikami tego języka wynosi aż 300 milionów, ponieważ jest on używany w prawie trzydziestu krajach na całym świecie, w tym w wielu krajach afrykańskich. Już sam ten fakt implikuje wiele możliwości kariery zawodowej, która wymaga znajomości języka francuskiego. Francuski jest powszechnie używany w dyplomacji, organizacjach non-profit, biznesie i świecie akademickim.

Uwagi końcowe

Język angielski pozostaje najważniejszym językiem w biznesie i rozwoju kariery. Istnieje wiele wiele miejsc pracy które można zdobyć, posiadając dyplom z języka angielskiego. Istnieje jednak jeszcze więcej możliwości kariery dla tych, którzy znają dodatkowy język. Przeanalizuj regiony, w których prowadzisz interesy lub chcesz znaleźć pracę, i wybierz najbardziej przydatny język, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Niezależnie od tego, jaki język wybierzesz, rozmowa z native speakerami to pewny sposób na jak najszybsze podniesienie swoich umiejętności. W Preply znajdziesz wielu korepetytorów z bogatym doświadczeniem zawodowym, którzy są gotowi poprowadzić Cię przez całą drogę do biegłości językowej. Dlaczego więc nie spróbować!

Justyna Kalinowska

Redakcja vincecarter.pl

Zobacz również