img

7 Społeczności językowe, dzięki którym poprawisz swoje umiejętności językowe

Jednym z najlepszych sposobów na naukę języka obcego jest dołączenie do społeczności językowej. W takich społecznościach osoby uczące się języka mogą ćwiczyć, dzielić się zasobami, zdobywać doświadczenie w posługiwaniu się językiem i wspólnie się rozwijać.

W tym artykule omówimy pokrótce, jak działa społeczność językowa, a następnie przejrzymy 7 najlepszych społeczności językowych online, do których możesz dołączyć już dziś, aby uczyć się szybciej. Zaczynajmy!

Co to jest społeczność językowa?

Społeczność językowa to zbiór ludzi, którzy mówią w tym samym języku, zazwyczaj w celu nauki lub doskonalenia swoich umiejętności. Może to być fizyczna społeczność lub platforma online (jak sieć społecznościowa), gdzie użytkownicy mogą wspólnie ćwiczyć język, dzielić się i omawiać różne materiały do nauki, komunikować się z native speakeramii uzyskać wskazówki, jak poprawić Język angielski.

7 najlepszych społeczności językowych online do nauki

Każda z tych społeczności językowych oferuje swoje unikalne korzyści, więc jeśli naprawdę chcesz znaleźć tę idealną dla siebie, rozważ wypróbowanie więcej niż jednej!

1. Italki

Ta strona społeczność językowa jest najbardziej popularna. Poza tym platforma jest dość uniwersalna. Tutaj możesz:

  • uczyć się języka z wykwalifikowanym nauczycielem (ponad 5 000 korepetytorów jest do Twojej dyspozycji)
  • znaleźć partnera do wymiany językowej, aby ćwiczyć mówienie po angielsku, ucząc jednocześnie swojego języka ojczystego
  • uzyskać wskazówki na temat jak poprawić umiejętności
  • czytać artykuły związane z nauką języków obcych
  • zaangażować się w życie społeczności uczącej się i brać udział w dyskusjach.

Platforma liczy ponad 3 miliony członków, więc nigdy nie będziesz się tu czuł samotny.

Szukanie partnera językowego na tej stronie jest bardzo wygodne. Wystarczy użyć kilku specjalnych filtrów, aby określić wymagany język, płeć, kraj i lokalizację. Możesz również wybrać tylko native speakerów, jeśli jest to dla Ciebie istotne.

Na stronie Dyskusje znajdziesz tylko dwa filtry. Możesz tu wybrać język, którego chcesz się nauczyć, oraz język ojczysty partnera językowego, który rozpoczął rozmowę. Możesz również stworzyć swoją dyskusję. Wątki są regularnie aktualizowane, więc nie znajdziesz tu "martwych" rozmów.

Nie jest tajemnicą, że angielski jest najpopularniejszym językiem w społecznościach wielojęzycznych. I Italki nie jest tu wyjątkiem. Jednak nadal możesz się tu uczyć hiszpańskiego, niemieckiego, koreańskiego, włoskiego i wielu innych języków.

2. Linguaholic

Linguaholic to kolejna społeczność językowa, do której możesz dołączyć, aby poprawić swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim. I nie tylko angielskiego, ponieważ możesz się tu uczyć także hiszpańskiego, niemieckiego, chińskiego i innych języków. Strona ma ponad 4 500 członków. Użytkownicy odwiedzają Linguaholic regularnie. Sprawdziliśmy to kilka razy w ciągu dnia i za każdym razem było tam co najmniej 500 użytkowników.

Co więcej, w serwisie znajduje się prawie 10 000 postów poświęconych nauce języka angielskiego. Możesz komunikować się z innymi użytkownikami, dyskutować o literaturze, idiomach, słownictwie i gramatyce, znaleźć przydatne aplikacje i zasoby itd. Jest tu więcej niż wystarczająco dużo rzeczy do zrobienia, aby doskonalić język angielski.

3. Unilang

Unilang, z ponad 17 000 użytkowników, posiada kilka podfor związanych z ponad 50 językami. Ogólne forum językowe zawiera ponad 8 000 tematów i ponad 236 000 postów. Fora specyficzne dla poszczególnych języków są jeszcze bardziej imponujące - prawie 17 000 tematów i ponad 378 000 postów. Ale niech te liczby Cię nie odstraszą. Nie zgubisz się tutaj, ponieważ istnieje kilka filtrów umożliwiających sortowanie tematów.

Ta strona społeczność języka urzędowego może Cię zająć na długie miesiące, a nawet lata. Możesz tu porozmawiać z innymi użytkownikami, poprosić o pomoc, uzyskać rekomendacje i wskazówki na temat jak poprawić swoje umiejętności mówienia po angielskugrać w gry językowe itp.

4. MyLanguageExchange

MyLanguageExchange liczy ponad 3 miliony użytkowników z ponad 133 krajów. Na tej stronie możesz ćwiczyć 115 języków, w tym angielski. Za pomocą tej platformy można znaleźć "penfrienda", komunikować się z kimś na czacie tekstowym lub głosowym, a nawet grać w gry słowne.

Dostępna jest również strona o nazwie Biblioteka Klubu, na której można znaleźć ponad 40 000 słów i wyrażeń. Do każdego wyrażenia dołączony jest plik dźwiękowy, dzięki czemu można usłyszeć prawidłową wymowę. Po utworzeniu konta i dołączeniu do społeczności otrzymasz dostęp do Biblioteki klubowej.

[subscription_form]

Jeszcze jedną przydatną stroną jest Tablica ogłoszeń. Jest to forum, na którym możesz zarówno udzielać, jak i prosić o pomoc, sprawdzać wskazówki dotyczące jak poprawić umiejętności mówieniagrać w różne gry i dzielić się swoimi doświadczeniami z podróży.

5. Klub Poligloty

Polyglot Club przedstawia się jako darmowa społeczność wymiany językowej z ponad 770 000 członków. Podczas gdy korzystanie z czatów i forów jest najbardziej popularną społecznościowa metoda nauki języków obcychPolyglot Club poszedł o krok dalej. Daje on uczniom możliwość uczestniczenia w prawdziwych wydarzeniach i ćwiczenia angielskiego lub innych języków twarzą w twarz. Imprezy odbywają się regularnie, a listę najbliższych można łatwo znaleźć na stronie startowej. Ponadto istnieje specjalny formularz, który można wypełnić, aby uzyskać informacje o spotkaniach w swoim mieście.

Możesz także skorzystać z czatu wideo, aby zadać pytanie na temat jak poprawić umiejętności konwersacyjneznaleźć nowych przyjaciół, poprosić o poprawki native speakerów i zamówić inne usługi. Na przykład możesz wynająć nauczyciela lub tłumacza. Z Polyglot Club możesz nawet wyjechać na wakacje! Wygląda na to, że ta platforma obejmuje wszystkie możliwe działania związane z nauką języków obcych.

6. Busuu

Busuu jest absolutnym liderem, jeśli chodzi o liczbę uczestników. Społeczność ta zrzesza 80 milionów osób z całego świata. Jednak platforma ta nie oferuje wszystkich dostępnych usług za darmo. Jeśli nie chcesz płacić, otrzymasz dostęp tylko do flashcards. Rozmowy z native speakerami, którzy mogą Ci doradzić jak poprawić swój angielskićwiczenia gramatyczne, trener słownictwa, quizy i wiele innych przydatnych rzeczy są zawarte tylko w pakietach Premium. Ceny są jednak rozsądne. Dostępne są 4 pakiety, a ich ceny wahają się od 5,41 euro do 9,99 euro miesięcznie.

Na stronie internetowej można przystąpić do testu poziomu i otrzymać oficjalny certyfikat ukończenia poziomu McGraw-Hill. Busuu jest również dostępna jako aplikacja mobilna dla systemów iOS i Android. Działa ona nawet w trybie offline. Angielski jest najpopularniejszym wyborem wśród uczących się, ale można też wypróbować 11 innych języków.

Jeśli nadal szukasz więcej narzędzi i aplikacji do nauki angielskiego, sprawdź nasz artykuł "11 sposobów na poprawę umiejętności mówienia po angielsku"

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

7. The Mixxer

The Mixxer nie wspomina, ilu ma członków. Jest to darmowa strona wymiany językowej stworzona przez Dickinson College, prawdziwy budujący społeczność językową. Możesz tu znaleźć partnera językowego do rozmów na Skype lub do ćwiczenia pisania. Na przykład, możesz napisać artykuł i poprosić native speakera o sprawdzenie go, co da ci informacje zwrotne i wskazówki, jak poprawić swoje umiejętności językowe. Z kolei Ty możesz zrobić to samo, jeśli ktoś potrzebuje pomocy w nauce Twojego języka ojczystego.

Mixxer oferuje zestaw lekcji z British Council i Voice of America. Lekcje są poświęcone różnym tematom, dzięki czemu masz doskonałą okazję do poprawić znajomość języka angielskiego. Na blogu można czytać wpisy innych użytkowników, a nawet publikować własne artykuły. Istnieje również możliwość pozostawienia swojego komentarza, więc nie krępuj się.

Szybsze opanowanie języka dzięki korepetycjom indywidualnym

Społeczności językowe to świetna okazja do ćwiczeń, ale prawdopodobnie nie da się nauczyć całego języka tylko dzięki interakcji z innymi użytkownikami (poza kursem językowym). Dlatego właśnie korepetycje 1 na 1 mogą być tak cenne: zyskuje się korzyści płynące z interakcji i ćwiczenia z innym wykwalifikowanym mówcą, a także ustrukturyzowane plany lekcji i indywidualną uwagę w klasie. Preply jest jedną z największych społeczności korepetytorów językowych w Internecie, dzięki czemu możesz wybrać korepetytorów, którzy pasują do Twojego planu zajęć, budżetu i celów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nauce języków obcych? Mamy wiele innych rekomendacji, którymi możemy się podzielić! Zapisz się na nasz blog, aby otrzymywać pomocne wskazówki i najnowsze wiadomości.

Marcin Jaworski

Redakcja vincecarter.pl

Zobacz również