img

Nauczanie języka angielskiego online: 7 wskazówek, jak zacząć

Czy jesteś native speakerem lub ekspertem z wysokim poziomem znajomości języka angielskiego? Jeśli tak, to właśnie na Twoje umiejętności jest zapotrzebowanie. Studenci z całego świata poszukują kompetentnych korepetytorów, którzy pomogą im rozwinąć ich umiejętności w zakresie języka angielskiego. Chcą komunikować się w sposób pewny i zrozumiały. Dla wielu osób poprawa znajomości języka angielskiego otwiera możliwości uzyskania wyższych zarobków lub przeniesienia się do innego kraju w celu podjęcia pracy lub studiów.

Nauczanie języka angielskiego online może być świetną pracą na pół etatu lub na cały etat. Możesz uczyć dzieci Możesz uczyć dzieci lub dorosłych z domu, a jeśli lubisz podróżować, możesz przenieść swoje nauczanie za granicę i pracować z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Będziesz mieć możliwość wyboru godzin pracy i ustalenia własnej stawki godzinowej. A co najlepsze, będziesz mógł nawiązywać satysfakcjonujące kontakty z fascynującymi ludźmi z całego świata.

Zgodnie z infografiką opublikowaną przez Running Remote korepetytor online znajduje się wśród 11 najpopularniejszych ofert pracy zdalnej. Mogą oni zarobić średnio od 20 000 do 50 000 dolarów, używając Microsoft Whiteboards jako swojego ulubionego narzędzia.

Rozpoczęcie nauczania angielskiego online jest łatwiejsze, niż myślisz. Oto 7 wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Wskazówka 1: Zrozum zapotrzebowanie

Czy wiesz, że na świecie jest ponad 1,75 miliarda osób mówiących po angielsku? Język angielski jest jednym z najbardziej przydatnych języków do nauki we współczesnym świecie. Jest on oficjalnym językiem biznesu międzynarodowego. Podróżni z każdego kraju używają angielskiego do porozumiewania się. Anglojęzyczne książki, filmy i muzyka są popularne na całym świecie.

Jednak większość ludzi na świecie, którzy używają języka angielskiego, to osoby niebędące jego rodzimymi użytkownikami. Oznacza to, że w pewnym momencie swojego życia uczyli się angielskiego jako języka obcego. Wiele dzieci uczy się podstaw w szkole. Młodzi dorośli często uczęszczają na zajęcia z języka angielskiego na studiach. Poza formalnym systemem edukacji dorosłym, którzy chcą poprawić swój poziom językowy, pomagają lokalne szkoły językowe.

Zajęcia w szkołach lokalnych mają pewne wady: jakość nauczania i metody różnią się znacznie w poszczególnych krajach, a uczniowie często mają poczucie, że w dużych grupach nie są w stanie osiągnąć zamierzonych celów. W wielu miejscach trudno jest znaleźć native speakerów lub prawdziwych ekspertów do prowadzenia zajęć z języka angielskiego.

Z powodu tych frustracji uczniowie szukają nowych sposobów uczenia się i znajdują mnóstwo zasobów w Internecie. Uczniowie oglądają filmy i czytają blogi w języku angielskim. Korzystają z aplikacji do samodzielnej nauki, aby nauczyć się nowego słownictwa i poćwiczyć gramatykę, na przykład dowiedzieć się więcej o zdanie warunkowe lub . angielskie artykuły. Wielu uczących się korzysta nawet z darmowych giełd językowych, aby ćwiczyć mówienie i wymowy.

Internet oferuje uczniom nowe możliwości uczenia się z ekspertami - korepetytorami. Nauczanie angielskiego online jest najbardziej efektywnym sposobem na zdobycie potrzebnych umiejętności. Uczniowie mają możliwość indywidualnego podejścia do każdego ucznia i rzeczywistej praktyki w rozmowach z ekspertem.

Dzięki platformom korepetycyjnym, takim jak Preply, uczniowie mogą łatwiej niż kiedykolwiek znaleźć zaufanych korepetytorów. Korepetycje online pozwalają dzielić się swoją wiedzą z uczniami na całym świecie i zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu.

Zostań korepetytorem

Wskazówka 2: Bądź ekspertem w danym temacie

Codziennie pojawiają się nowe oferty pracy dla nauczycieli. Jest jednak mnóstwo wspaniałych korepetytorów, którzy już teraz oferują swoje usługi. Jeśli dopiero zaczynasz uczyć angielskiego online, jak możesz wykazać się swoją wiedzą?

Wielu korepetytorów posiada certyfikat TEFL (Teaching English as a Foreign Language). Aby uzyskać taki certyfikat, korepetytor musi przejść kurs szkoleniowy. Kursy TEFL obejmują metody planowania i prowadzenia lekcji. Przygotowują korepetytorów do przekazywania skomplikowanych pojęć językowych uczniom z zagranicy. Informacje te dotyczą zarówno nauczania języka angielskiego online, jak i pracy w klasie.

Istnieje wiele kursów TEFL dostępnych osobiście oraz jako programy nauczania angielskiego online. Standardowy kurs obejmuje co najmniej 100 godzin zajęć i kierowaną praktykę w pracy z prawdziwymi uczniami. Kursy TEFL mają na celu przekazanie nowym nauczycielom umiejętności nauczania języka angielskiego. Jeśli nie pracowałeś wcześniej jako nauczyciel z uczniami z zagranicy, kurs certyfikacyjny jest opłacalną inwestycją.

O ile certyfikat TEFL jest wymagany do nauczania języka angielskiego w wielu szkołach offline, o tyle nie jest on zazwyczaj wymagany do nauczania angielskiego online. Jeśli jesteś świetnym nauczycielem języka, możesz zacząć uczyć angielskiego online bez certyfikatu. Musisz jednak dobrze znać język i posiadać umiejętności komunikowania jego subtelności swoim uczniom. W końcu to oni płacą za Twoją wiedzę! Jeśli nie będziesz w stanie zapewnić im postępów, których oczekują, prawdopodobnie zdecydują się na naukę u innego korepetytora.

Wskazówka 3: Przygotuj swoje miejsce do nauki online

Ucząc angielskiego online, będziesz kontaktować się z uczniami za pomocą czat wideo. Oznacza to, że możesz podjąć pracę nauczyciela w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki niezawodnemu połączeniu internetowemu możesz pracować z domu lub z dowolnego kraju na ziemi, ucząc za granicą podczas podróży. Nauczanie języka angielskiego online może być przepustką do życia pełnego przygód!

Nawet jeśli możesz pracować z dowolnego miejsca, musisz zapewnić swoim uczniom wspaniałe wrażenia podczas każdej lekcji. Ponieważ w nauczaniu angielskiego online chodzi przede wszystkim o komunikację, upewnij się, że technologia nie będzie rozpraszać Twojej uwagi.

Zacznij od niezawodnego, szybkiego połączenia z Internetem. Jeśli jesteś w nowym miejscu, wykonaj kilka próbnych połączeń z przyjaciółmi lub rodziną, aby upewnić się, że obraz i dźwięk są wyraźne.

Preply posiada własną platformę wideo, Preply Space, zaprojektowaną specjalnie dla korepetytorów i uczniów do prowadzenia lekcje jeden na jeden. Jest to łatwy sposób na bezpośredni kontakt z uczniami. Posiada ona przydatne narzędzia, które przydadzą się w nauczaniu języka angielskiego online. Możesz korzystać z wbudowanego komunikatora, aby wysyłać uczniom słówka i objaśnienia podczas lekcji za pomocą wbudowanego komunikatora, wysyłać pliki i udostępniać swój ekran.

Znajdź ciche miejsce do nauczania. Upewnij się, że wokół Ciebie nie ma żadnych dodatkowych hałasów ani zajęć, które mogłyby rozpraszać Ciebie lub Twoich uczniów. Uczniowie zasługują na pełną uwagę i muszą Cię wyraźnie słyszeć. Oznacza to, że zatłoczona kawiarnia nie jest najlepszym miejscem do nauczania. A jeśli uczysz w domu, przed lekcją wyprowadź zwierzęta na zewnątrz.

Używaj słuchawek z mikrofonem. Uczniowie chcą słyszeć każde słowo, a Ty musisz słyszeć ich wyraźnie, aby wychwycić ewentualne błędy.

Przygotować odpowiednie tło. Jeśli uczysz angielskiego dorosłych, idealnym tłem będzie neutralne, niezakłócone tło. Jeśli uczysz angielskiego dzieci, możesz wykorzystać podczas lekcji kolorowe obrazki, zabawki i pomoce wizualne. Mogą one sprawić, że lekcje będą zabawne i dadzą możliwość interakcji.

Ustaw kamerę i ekran tak, aby uzyskać jak najlepszy widok. Najlepiej jest umieścić kamerę na wysokości oczu, tak aby patrzeć prosto przed siebie na uczniów.

Upewnij się, że dobrze się czujesz w swoim miejscu. Twoje miejsce do nauki online to Twoje biuro, niezależnie od tego, czy uczysz angielskiego w domu, czy za granicą. Upewnij się, że masz pod ręką potrzebne materiały. Zamieść inspirujące cytaty lub zdjęcia swojej rodziny. Jeśli będziesz zrelaksowany i spokojny, zyskasz pewność siebie. Twoi uczniowie to zauważą, poczują się swobodniej i będą mogli lepiej się uczyć".

[subscription_form]

Wskazówka 4: Znajdź uczniów

Uczniowie szukają nauczyciela eksperta takiego jak Ty. Jesteś przygotowany do nauczania języka angielskiego. Jedyny problem? Twoi potencjalni uczniowie są rozsiani po całym świecie, a Ciebie dzieli cały szum Internetu. Jak Ty i Twoi potencjalni uczniowie możecie się odnaleźć?

Najłatwiejszym sposobem na nawiązanie kontaktu z nowymi uczniami jest zarejestrowanie się na platformie nauczania online, takiej jak Preply. Platformy korepetycyjne istnieją po to, by gromadzić uczniów i korepetytorów w jednym miejscu. Reklamują się one uczniom, którzy szukają w Internecie sposobów na naukę języków, a następnie kojarzą ich z korepetytorami, którzy mogą im pomóc w osiągnięciu ich celów.

Zapisując się na platformie korepetycyjnej, podajesz podstawowe informacje o sobie, takie jak wykształcenie, referencje, doświadczenie zawodowe i ewentualne prace dydaktyczne, które wykonywałeś. Platforma weryfikuje te informacje, aby zbudować zaufanie wśród uczniów.

Wszystkie platformy nauczania online pobierają opłaty w taki czy inny sposób, ale zajmują się ważnymi zadaniami, które w przeciwnym razie zajęłyby korepetytorom dużo czasu, takimi jak reklama i zapewnienie, że korepetytorzy otrzymują bezpieczne wynagrodzenie za swoją pracę. Preply organizuje również seminaria internetowe i udostępnia inne zasoby dla korepetytorów. Obsługa klienta jest zawsze dostępna, jeśli potrzebujesz pomocy w trakcie lub między lekcjami.

Wskazówka 5: Nadaj blask swojemu profilowi

Oczywiście korepetytor jest najważniejszą częścią procesu uczenia się każdego ucznia. Dlatego platformy korepetycji online ułatwiają zabłyśnięcie, gdy przedstawiasz się potencjalnym uczniom.

Platforma korepetycyjna pomaga w stworzeniu profesjonalnego profilu, na którym można opisać to, co najważniejsze dla uczniów. Twój profil to szansa, by zabłysnąć. Będziesz mógł podzielić się tym, co sprawia, że Twoje lekcje są wyjątkowe i zachęcić uczniów do wzięcia w nich udziału.

Nagrasz film, aby przedstawić się uczniom. W swoim filmie opowiedz o swoich lekcjach i zachęć uczniów do rozpoczęcia nauki z Tobą. Uczniowie lubią oglądać filmiki z korepetytorem, ponieważ mogą usłyszeć jego akcent i poznać jego osobowość, zanim wezmą udział w pierwszej lekcji.

Napisz krótkie wyjaśnienie na temat specjalnych tematów, których uczysz, takich jak komunikacja w biznesie czy przygotowanie do testów językowych. Studenci lubią też czytać o Twoich zainteresowaniach, aby sprawdzić, czy macie wspólne tematy do omówienia podczas ćwiczeń konwersacyjnych.

Po założeniu profilu wybierz stawkę godzinową i ustal swój harmonogram. Preply daje każdemu korepetytorowi swobodę w ustalaniu stawki za lekcje i ustalaniu dogodnego dla siebie harmonogramu nauczania online. Pamiętaj, że lepiej jest mieć więcej dostępnych godzin, gdy szukasz nowych uczniów.

Wskazówka 6: Twoi uczniowie są Twoimi klientami

Nauczając angielskiego online, jesteś profesjonalistą świadczącym usługi, na które jest duże zapotrzebowanie. Twoi uczniowie mogą mieć rzeczywiste, pilne powody, aby poprawić swój poziom językowy. Mogą potrzebować zdać test, aby otrzymać awans w pracy lub uczęszczać do szkoły w innym kraju. Często oczekują od Ciebie realnych, zmieniających życie rezultatów.

To prawda, że niektórzy uczniowie mają nierealistyczne oczekiwania co do tego, ile czasu zajmie im osiągnięcie założonych celów. Eksperci szacują, że że potrzeba 100-200 godzin nauki, aby osiągnąć kolejny poziom językowy w skali CEFR. Częścią pracy nauczyciela jest zachęcanie i inspirowanie uczniów do rozwijania w sobie zaangażowania, cierpliwości i konsekwentnej nauki, które są niezbędne do osiągnięcia długoterminowych celów.

To dobra wiadomość dla firmy udzielającej korepetycji. Jeśli pomożesz uczniom zauważyć znaczące postępy w nauce, z dużym prawdopodobieństwem będą chcieli kontynuować naukę z Tobą przez dłuższy czas. Aby uczniowie wiedzieli, że są coraz bliżej osiągnięcia swoich celów, warto opracować dla nich plan i regularnie sprawdzać postępy w nauce.

Opracuj plan. Należy poznać cele każdego ucznia i obszary, w których musi się poprawić, a następnie opracować plan, który pozwoli mu je osiągnąć. Podziel się planem z uczniem i poproś go, by wniósł swój wkład. Uczniowie będą bardziej zaangażowani, gdy poczują się współodpowiedzialni. Lekcje spersonalizowane pozwalają uczniowi i korepetytorowi współpracować przy nauce, która jest wciągająca i efektywna.

Podziel się planem. Przedstaw uczniom kroki, które muszą podjąć w ciągu tygodnia. Bądź konkretny i przesadnie komunikatywny.

Przygotuj interesujące materiały aby wspierać uczniów na każdej lekcji. Każdy uczeń będzie potrzebował innego zestawu ćwiczeń, tematów do dyskusji i aktywności odpowiednich dla jego zainteresowań, stylu uczenia się i poziomu językowego. Niektórzy uczniowie uwielbiają zagłębiać się w ćwiczenia gramatyczne i objaśnienia, podczas gdy inni wolą czytać i omawiać artykuły informacyjne lub oglądać popularne filmy online. Każde ćwiczenie angażuje ucznia w inny sposób, a twoim zadaniem jest takie ich wyważenie, by utrzymać jego zainteresowanie i postępy w dążeniu do celu.

Wspólne śledzenie postępów. Niezależnie od tego, czy uczeń korzysta z ustalonego programu nauczania, czy też tworzy plan dostosowany do jego potrzeb, podczas lekcji należy poświęcić trochę czasu na przypomnienie mu, co ostatnio przerabialiśmy i co zamierzamy przerobić na następnej lekcji. Należy wyjaśnić, jakich kroków oczekujemy od ucznia i jakie nowe umiejętności opanuje w najbliższym czasie. Wykorzystanie testów do określenia obszarów wymagających poprawy i tematów, które należy jeszcze omówić.

Pomaganie uczniom w znalezieniu rutyny w nauce. Konsekwencja w działaniu pomaga w lepszym uczeniu się. Wielu uczniów zwróci się do nauczyciela po radę dotyczącą planu lekcji i nawyków związanych z nauką, które będą im potrzebne do osiągnięcia sukcesu.

Zachęcaj uczniów do regularnego uczęszczania na lekcje, co najmniej raz w tygodniu. Przypominaj im, że szybciej osiągną postępy, jeśli będą się więcej uczyć! Jeśli uczeń nie ma zaplanowanych żadnych lekcji, skontaktuj się z nim i zapytaj, kiedy chce wziąć udział w następnej lekcji. Uczniowie często zapominają o tym i doceniają przyjazne przypomnienie i zachętę do kontynuowania nauki.

Chwal uczniów za to, co robią dobrze. Nauka języka obcego to długi proces i nawet najbardziej zaangażowani uczniowie mogą się czasem zniechęcić. Zwykłe "dobra robota" bardzo pomaga w utrzymaniu motywacji uczniów.

Gdy uczniowie są zadowoleni i czują, że robią postępy, z chęcią będą kontynuować naukę z Tobą. Jako profesjonalny korepetytor konkurujesz o uwagę uczniów i ich interesy. Należy dopasować ich motywację do cennych wskazówek i działań, które pomogą im się doskonalić.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

Wskazówka 7: Baw się dobrze!

Nauczanie angielskiego online jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących sposobów nawiązywania kontaktów z ludźmi z całego świata. Jest to wyjątkowa okazja, aby wykorzystać swoją wiedzę i pomóc innym w osiągnięciu ich celów. Będziesz mógł dzielić się swoją kulturą i zainteresowaniami z uczniami. A Ty będziesz mógł dowiedzieć się czegoś o ich kulturze i zainteresowaniach.

Zrelaksuj się i ciesz się procesem nauczania i uczenia się angielskiego online. Uśmiechnij się. Interesuj się swoimi uczniami. Chwal postępy swoich uczniów i bądź dumny z tego, że im pomogłeś. Kiedy jesteś szczęśliwy i dobrze się bawisz, Twoi uczniowie to zauważą. Będą czerpać przyjemność z lekcji i uczyć się bardziej efektywnie. Nie ma wątpliwości, że warto spróbować zostać korepetytorem online.

Marcin Jaworski

Redakcja vincecarter.pl

Zobacz również