img

Jak angielski zmienił moje życie: Marina i Nicolás

Marina, 27-letnia nauczycielka z Saragossy w Hiszpanii, uwielbia uczyć się angielskiego.

"Uwielbiam angielskie słownictwo. Jest zarówno praktyczne, jak i piękne, i jest łatwiejsze niż inne języki."

Dla Mariny, angielski stwarza możliwość komunikowania się, nie tylko z rodowitymi Anglikami, ale z ludźmi z całego świata, dla których angielski jest również drugim językiem.

"Na wakacjach lubię komunikować się z innymi ludźmi, chodzić na zakupy, jeść w restauracjach - wszędzie tam, gdzie trzeba rozmawiać z innymi ludźmi. W zeszłym roku podróżowałam i rozmawiałam po angielsku z ludźmi z wielu różnych krajów, między innymi z Włoch, Portugalii i Chin. Języki są więc dla mnie bardzo ważne".

Jej znajomość angielskiego przydała się również w życiu zawodowym, a także na wakacjach.

"Zanim pracowałam jako nauczycielka, byłam przewodnikiem wycieczek - praca, do której potrzebny był angielski. Kiedy mój szef pytał, czy mam certyfikat potwierdzający mój poziom angielskiego, mogłam powiedzieć: "Tak, mam jeden na Oxford Test of English!".

Jednym z argumentów przemawiających za wzięciem Oxford Test of English w pierwszej kolejności było to, że jest on certyfikowany przez Uniwersytet w Oxfordzie. "To jest dla mnie ważne, ponieważ jest to tak sławny uniwersytet. Wolę Oxford Test of English również dlatego, że jest szybszy niż inne testy. Robisz test w dwie godziny, wyniki masz w 14 dni, a cena jest dobra."

Tak bardzo podobało jej się to doświadczenie, że poleca test wszystkim, których zna.

"Zawsze polecam Oxford Test of English moim studentom, przyjaciołom i rodzinie. Mój brat jest w tej chwili studentem marketingu, więc powiedziałam mu, żeby wziął ten test. Przyda mu się to również w jego przyszłości".

Czy ma jakieś rady dla swojego brata, kiedy już do niego podejdzie?

"Nie spiesz się, wykorzystaj cały przeznaczony czas na każdą sekcję, a poradzisz sobie świetnie".

Tymczasem Nicolás, 33-letni nauczyciel z Argentyny, uważa, że mówienie po angielsku jest ważną częścią jego codziennego życia.

"Używam angielskiego prawie do wszystkiego. Kiedy uczę biologii w szkole średniej, muszę czytać zasoby w języku angielskim i szybko je rozumieć. Potrzebuję go również jako programista JavaScript, ponieważ cała dokumentacja tego języka programowania jest po angielsku, a niektórzy z zespołu również mówią po angielsku."

I to nie tylko w pracy - Nicolás używa angielskiego również, gdy relaksuje się w domu.

"Potrzebuję angielskiego nawet wtedy, gdy oglądam tutoriale do pieczenia lub gram w gry wideo, ponieważ większość z nich nie jest tłumaczona na hiszpański. Nauka angielskiego jest dla mnie ważnym narzędziem".

Kiedy przyszło do awansu w swojej karierze, Nicolás znalazł się w sytuacji, w której musiał szybko udowodnić swój poziom angielskiego i znalazł się ograniczony przez opcje dostępne na rynku.

"Musiałem szybko poświadczyć, że mój angielski jest na poziomie B2, abym mógł dodać to do mojego CV i zrobić prezentację magisterską. Zbadałem kilka testów online, ale wszystkie wymagały miesięcy, aby się do nich przygotować - nie miałem tyle czasu."

Na szczęście znalazł Oxford Test of English.

"Następnie zadzwoniłem do mojego lokalnego zatwierdzonego centrum testowego w Buenos Aires i byłem w stanie usiąść do testu i szybko otrzymać wyniki, co oznaczało, że byłem w stanie zrobić prezentację magisterską i przejść do mojego doktoratu".

Podobnie jak Marina, Nicolás poleciłby ten test adaptacyjny każdemu, kto musi udowodnić swój poziom znajomości języka angielskiego; czy to do pracy, podróży, czy do celów akademickich.

"Test, który dostosowuje się do ucznia i testuje go do granic możliwości? To jest naprawdę dobry pomysł. Myślę, że Oxford Test of English był dla mnie najlepszym wyborem - i jest certyfikowany przez Uniwersytet w Oxfordzie, który jest znany na całym świecie!"

Justyna Kalinowska

Redakcja vincecarter.pl

Zobacz również