img

Korzyści z uczenia się przez Internet dla uczniów i ich nauczycieli

Dlaczego korepetycje online to przyszłość nauki

Żyjemy w coraz bardziej spersonalizowanym świecie. Używamy aplikacji, aby dostosować otaczający nas świat do naszych upodobań. Korzystamy z Yelp lub Foursquare, aby uzyskać spersonalizowane rekomendacje dotyczące miejsca, w którym warto zjeść, a następnie korzystamy z osobistej podwózki Uberem lub Lyftem, aby się tam dostać. Podczas jedzenia przeglądamy wiadomości, które algorytmicznie dopasowujemy do naszych gustów i zainteresowań. Ale jeśli chodzi o naukę języka, to jakoś nie do końca nam się to udaje. Większość osób, które muszą nauczyć się języka, uczęszcza na ogólne kursy językowe z grupą osób o podobnych umiejętnościach, które mają nadzieję, ale nie muszą.

Nauka przez Internet rozwija się od czasu jej powstania w latach dziewięćdziesiątych. W Stanach Zjednoczonych liczba osób zapisujących się do instytucji oferujących kształcenie przez Internet wciąż rośnie, mimo że z roku na rok maleje ogólna liczba zapisów. Wzrost liczby osób uczących się przez Internet odzwierciedla rozwój gospodarki "gig economy", w której coraz więcej osób preferuje nietradycyjne formy pracy, a teraz także nauki.

Co więc powstrzymuje ludzi? Podobnie jak w przypadku wielu aspektów rewolucji cyfrowej, przyjmowanie nowych technologii odbywa się stopniowo. Gdyby ktoś powiedział Ci, że będziesz regularnie wsiadać do samochodu z zupełnie obcą osobą, aby wyjść na posiłek, można by uznać go za wariata. Ale gdzie my teraz jesteśmy? Używamy nawet aplikacji do szukania miłości. Najwyraźniej coś się zmieniło.

Rzeczywiście, jest wiele powodów, dla których warto wybrać prywatnego korepetytora online zamiast tradycyjnej szkoły językowej. Zapisanie się do szkoły językowej wymaga znacznego, tygodniowego poświęcenia czasu - oprócz stałego planu zajęć, który musisz zaplanować, musisz dojeżdżać do szkoły, tracąc czas, który mógłbyś poświęcić na naukę. Ponadto szkoły są z definicji zajęciami grupowymi, co oznacza, że uczą uogólnionego programu nauczania - jeśli chcesz się uczyć na konkretne tematy, w większości przypadków nie masz szczęścia. Co gorsza, szkoły są zmuszone do nauczania w tempie najwolniejszego ucznia, co może zmusić do poświęcania czasu na powtórki rzeczy, które już się rozumie.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

Dlaczego warto uczyć się z Preply?

Jeśli porównamy to z prywatnym korepetytorem, różnice są oczywiste. Na Preply możesz zaplanować i natychmiast zarezerwować każdą lekcję, kiedy tylko będziesz miał czas, zamiast dostosowywać się do sztywnego harmonogramu szkoły językowej. Nawet jeśli masz czas tylko w środku nocy, nie stanowi to problemu dla globalnej bazy korepetytorów Preply: zawsze jest to dzień roboczy. Priorytetem korepetytora jest również nauczenie Cię tego, czego chcesz się nauczyć - oznacza to, że od samego początku będziesz miał do dyspozycji indywidualny plan lekcji.

Istnieją także inne korzyści jakościowe. Najlepsi korepetytorzy online nawiązują z uczniem osobistą więź. Twój korepetytor staje się przyjacielem, z którym spotykasz się co tydzień. Łatwo jest opuścić zajęcia z języka obcego, gdy wiesz, że nauczyciel będzie musiał się martwić o 14 innych uczniów. W aplikacji Preply nauka jest wspólna dla Ciebie i Twojego korepetytora - i dla nikogo więcej.

Podobnie jak zamawianie jedzenia, taksówki, randki i wiele innych aplikacji, korepetycje online mogą na początku wydawać się przerażające. Jednak w rzeczywistości jest to naturalne połączenie wielu trendów społecznych, zmierzających do zwiększenia personalizacji i wygody we wszystkich dziedzinach życia. W serwisie Preply możesz znaleźć wykwalifikowanego korepetytora w ciągu kilku minut. Dlaczego nie spróbować?

Klaudia Zielińska

Redakcja vincecarter.pl

Zobacz również