img

Phubbing: Czy to jest prawdziwe słowo?

Wydaje się, że zawsze mamy powód, aby być w naszych telefonach - najnowszym szałem jest oczywiście Pokémon Go, ale jeszcze przed Pokémonem mieliśmy tę pilną potrzebę natychmiastowej wiedzy na temat wiadomości o naszej rodzinie i/lub przyjaciołach, aktualnych wiadomości i pogoda, wiadomości i plotki o gwiazdach, sportu, i tak dalej; i smutno powiedzieć, wydaje się, że zawęziliśmy nasze spojrzenie na świat aż do pomiaru naszego ekranu telefonu.

Nomofobia: Czy to jest prawdziwe słowo?

Nomofobia: Nomofobia to irracjonalny strach przed tym, że trzeba być bez telefonu komórkowego, albo że nie można z niego korzystać. Może to być spowodowane wyczerpaniem baterii urządzenia, brakiem minut lub brakiem sygnału.

Nomofobia: Słowo to odnosi się do syndromu psychologicznego, w którym użytkownik telefonu obawia się, że nie będzie miał kontaktu z telefonem komórkowym lub komórką.

A więc, tak, eksperci od tłumaczeń, Nomofobia jest teraz prawdziwym słowem!

Teraz mamy fobię na punkcie telefonu komórkowego!

Podczas badań przeprowadzonych w celu określenia poziomu stresu i psychologicznych konsekwencji korzystania z telefonu komórkowego dla naszego zachowania ukuto słowo "nomofobia": zdefiniowano je jako "brak telefonu komórkowego - fobia". Słowo to próbuje opisać poziom lęku generowanego w sytuacji, gdy użytkownik telefonu komórkowego nie jest w stanie komunikować się za pomocą swojego telefonu komórkowego.

Nomofobia pochodzi od trzech słów - negatywnego słowa "nie"; "mo" od telefonu komórkowego; oraz "fobia". Ciekawe jest to, że media zaczęły używać tych słów częściej i często słyszy się je, odnosząc się do Nomofobii jako nowej i nowoczesnej choroby - choroby bycia zniewolonym przez nasze telefony komórkowe.

Słowo "fobia" przekłada się na "irracjonalny strach", a dla niektórych może brzmieć ekstremalnie, odnosząc się do naszego korzystania z telefonów komórkowych jako fobii. Więc przetestujmy to, dobrze? Zostawmy jutro wszystkie nasze telefony komórkowe w domu, a ci ludzie, którzy teraz czują, że nomofobia nie ma związku z naszymi telefonami komórkowymi, mogą po prostu zmienić zdanie! Do końca dnia, wszyscy będziemy mogli cierpieć na nomofobię!

Wyzwalacze Nomofobii

Nomofobia to po prostu strach, jaki ludzie okazują, gdy ich telefon komórkowy nie potrafi wykonać najbardziej podstawowych zadań komunikacyjnych, do jakich został zaprojektowany. Spustem do tego zachowania jest sytuacja, gdy z jakiegokolwiek ogólnego, technicznego lub operacyjnego powodu telefon komórkowy staje się nieaktywny: może to być spowodowane pustą baterią, brakiem odbioru, brakiem sygnału sieciowego, skończonym kredytem lub najgorszym scenariuszem ze wszystkich - prowadzeniem telefonu komórkowego w domu lub w biurze!

Prawdopodobnie wszyscy zgadzamy się co do tego, że nomaofobia jest bardzo widoczna u osób, które trzymają swój telefon komórkowy bardzo blisko (dość często w ręku), aby pozostać w kontakcie i komunikować się z członkami rodziny, przyjaciółmi, współpracownikami i pracownikami.

Miejmy nadzieję, że profesjonalni tłumacze znają te dwa nowe słowa i nie mają żadnych problemów z ich tłumaczeniem!

Marcin Jaworski

Redakcja vincecarter.pl

Zobacz również